Projekt RevoT

Izbjeglice u strukovnom osposobljavanju
RevoT

CILJEVI PROJEKTA

• Unaprjeđenje i proširenje aktivnosti koje se poduzimaju za integraciju izbjeglica putem prepoznavanja dobre prakse stručnog osposobljavanja i karijernog savjetovanja za ovu ciljnu skupinu
  • Promicanje znanja i razumijevanje različitih situacija i okvira u zemljama sudionicama projekta koje provode integraciju izbjeglica
  • Steći iskustvo i produbiti spoznaju da je integracija izbjeglica europski izazov i zadatak
  • Osnažiti umrežavanje u Europi na temu integracije izbjeglica podržati šire europsko umrežavanje na temu integracije izbjeglica

SAŽETAK

Mnoge europske države susreću se s izazovom integracije izbjeglica. U suprotnom, isključivanje i socijalna stanja koja traže intervenciju stvaraju temelj za socijalne probleme, kriminalitet i ekstremizam. Izbjeglice mogu biti baza za stjecanje kvalificiranih zaposlenika u nekim europskim zemljama. Učenje jezika zemlje domaćina, pomoć u snalaženju je prvi korak, no ulazak na tržište rada je sljedeći korak.

Uspješna integracija na tržište rada rezultira stjecanjem osnovnih životnih sredstava te omogućuje organizaciju života i integraciju u društvene mreže. Ustanove za obrazovanje odraslih, nevladine organizacije i administracija rada nude široku paletu programa i projekata za integraciju. No, institucije obično djeluju samostalno i izolirano. Na EU razini svaka zemlja se pojedinačno suočava s integracijom izbjeglica i gleda preko granice susjede.

REZULTATI

Na kraju projekta prezentirat ćemo najbolje primjere integracije izbjeglica u strukovno osposobljavanje te dalje uključivanje una tržište rada. Brošura će biti objavljena na web stranici.

Projekt "Izbjeglice u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju" / "Refugees in Vocational Training" - RevoT financira Europska unija.

Projekt se provodi pod vodstvom Ada-und-Theodor-Lessing-Volkshochschule Hannover

PARTNERI:

• Ada-und-Theodor-Lessing-Volkshochschule Hannover
  • Cramars, Tolmezzo
  • DafniKek, Patras
  • Fachhochschule Joanneum, Graz
  • Fundacion Docetes Omnes, S.L., Granada
  • Obrtničko Učiliste, Zagreb
  • Participatie in Diversiteit, Enschede

WEBSITE:

DOKUMENTI:

REVOT leaflet (.pdf)