SIGE

Erasmus+ KA2 strateško partnerstvo
Broj ugovora
: 2020-1-IT02-KA204-080078
Trajanje: 1.10.2020. – 30.9.2022.

Opći cilj projekta SIGE je podržati socijalno uključivanje niskokvalificiranih osoba s migrantskim porijeklom ili pripadnika manjina kroz razvoj fleksibilne gemificirane obrazovne ponude koja omogućuje usvajanje ključnih kompetencija.

Specifični ciljevi projekta SIGE su sljedeći:

1. Istražiti potrebe za učenjem niskokvalificiranih osoba s migrantskim porijeklom ili pripadnika manjina u odnosu na ključne kompetencije i na koji bi se način blended gemificirana obrazovna ponuda mogla nositi s tim potrebama
  2. Istražiti obrazovni potencijal gemifikacije i učenja temeljenog na igrama kao inovativnog instrumenta za jačanje aktivnog sudjelovanja, angažmana i uključivanja u obrazovanje i društvo
  3. Dizajnirati inovativan modularni blended learning tečaj za niskokvalificirane osobe s migrantskim porijeklom ili pripadnike manjina koji integrira mehaniku i razmišljanje temeljeno na igrama kao i praktične aplikacije i alate za korištenje igara kao dijela procesa učenja. Time bi se prepoznavanje predznanja kod polaznika olakšalo, a sam proces učenja u cjelini pretvorio u igru.
  4. Osnažiti nastavnike u obrazovanju odraslih koji rade s niskokvalificiranim osobama s migrantskim porijeklom ili pripadnicima manjina kroz korištenje gemifikacije i učenja temeljenog na igrama za rad s raznolikim skupinama i poboljšati kvalitetu njihove nastavne prakse.

Partneri:

• Erasmus Learning Academy (Italija) – nositelj projekta
  • Obrtničko učilište (Hrvatska)
  • Osnovna škola Sveti Sava (Srbija)
  • Asociatia Demetrius (Rumunjska)
  • Comparative research network (Njemačka)
  • CFIE Miranda da Ebro (Španjolska)
  • Fundacja Mode (Poljska)

PRIRUČNIK

Hrvatski jezik - SIGE HANDBOOK _Croatian.pdf